בריכות סנטר
 
 
 
 
 
4.5
9 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-3217513
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

המדריך המלא לבניית בריכות אצליכם בבית

 
בריכות הפכו היום לדרישה לגיטימית ופופולארית בקרב בעלי נכסים בכל רחבי הארץ. אם בעבר בריכות שחיה ביתיות נחשבו מותרות, הרי שכיום יש שיטות עבודה חדשות המוזילות עלויות, משפרות ביצועים ומבטיחות גם רמה גבוהה של בטיחות. אפשר לבנות בריכות ביתיות בתוך ימים ספורים וליהנות מהשקעה משתלמת בטווח הקצר והארוך.

בריכות מעלות את ערך הנכס. הן משפרות את איכות החיים עבור ההורים, המשפחה והילדים, משמשות בתור אטרקציה חברתית ואף תורמות בשמירה על הבריאות והכושר הגופני. שחייה בבריכה היא הפעילות הספורטיבית המומלצת ביותר על ידי רופאי משפחה, אורטופדים ומומחים. מעבר לכך, בעת בניית בריכות שחיה ניתן להציב דרישות והעדפות אישיות לגבי עיצוב, גודל, מיקום ועוד. כל הפריבילגיות הללו לא קיימות בבריכות ציבוריות ואפילו לא בבריכות אולימפיות.
 

בריכות שחייה בחצרות בתים, מרפסות או גגות היו בעבר נחלתם של בני העשירון העליון. שיפורים טכנולוגיים והוזלת עלות חומרי הגלם הביאו לכך כי הקמת בריכת שחייה ביתית היא כבר לא בגדר חלום אלא מציאות אפשרית בעבור כל אחד מאיתנו. אז איך בונים בריכה ביתית איכותית? ואילו שלבים הינם הקריטיים ביותר בתהליך? להלן המדריך המלא.

 

סוגי בריכות השחייה

 
בטרם ניגע בשאלה איך בונים בריכה מלכתחילה, הבה נסקור את סוגי הבריכות המוצעות כיום לרכישה פרטית:

  • בריכה עליונה – זוהי בריכה ה"יושבת" על הקרקע ואינה חפורה בה. בריכות אלו מסורבלות יחסית ומפריעות מעט בעיצוב הגינה.

  • בריכות שקועות למחצה – בריכות שחלקן טמון בקרקע וחלקן העליון בולט מעל המישור.

  • בריכות שקועות – בריכות הטמונות לגמרי בקרקע ולכן גם אסתטיות ביותר. גם הבריכות השקועות וגם השקועות למחצה יכולות להיות מורכבות מבטון, פיברגלאס או מחומר מתועש אחר.
 

איך בונים בריכה – שלב אחר שלב:

 
אם בוחרים בריכות אשר שקועות באדמה בחלקן או במלואן, ישנה חשיבות רבה לתכנון וליישום בפועל שלהן, שכן כל ליקוי עשוי לעלות ביוקר לאחר מכן. להלן השלבים השונים שחשוב לבצע במהלך התהליך:

  • בשלבים הראשוניים ביותר לבניית בריכת השחייה מתבצעת חשיבה מושכלת אודות סוג הבריכה המתאים לצרכי המשפחה, סוג מערכת החיטוי, מערכת לחימום מים, עומק הבריכה הנדרש, מצב הקרקע, טיפול באישורים ובמדידות.

  • לאחר שלב זה מתחילות עבודות הבנייה עצמן אשר כוללות את החפירות ולאחר מכן את התקנת היסודות. בהמשך יוצקים את הבטון (או שמובא גוף הפיברגלאס) במקום, תוך שמכינים מראש את הצנרת ונקודות החשמל. לפני היציקה או הנחת המשטח יש לבצע איטום תת רצפתי. בשלב זה חשוב לטפל בבטון ב"כפפות של משי", להחליק אותו ככל שניתן, לטפל בבליטות ולהרטיב אותו כדי שלא יווצרו סדקים.

  • בסוף שלב זה מתקבלת בריכה שאותה ניתן כבר למלא במים ולבדוק את אטימותה, עוד בטרם מיישמים על צדה הפנימי והחיצוני חומרי איטום כלשהם. בדיקת האיטום נמשכת בדרך כלל כשלושה ימים שבהם בודקים אם מפלס המים יורד מהר מהמצופה (תמיד המפלס ירד עקב התאדות המים). בהמשך מבצעים איטום בפועל של הבטון, הן מצדו הפנימי והן מהחיצוני. ישנם חומרי איטום חדשים רבים שעוזרים למנוע עוגמת נפש והוצאות כלכליות בעתיד כגון חומרי האיטום הקריסטליים והאפוקסיים. שלב האיטום הוא הקריטי ביותר בבנייתה של בריכה שקועה שכן אם מתגלות בעיות אטימות לאחר מכן, יש לבצע חפירות נוספות אשר טומנות בחובן עלויות.

  • עם סיום האיטום מטייחים את הבריכה ומבצעים את הגימורים השונים, לרבות שימוש בחיפויים נדרשים כגון חיפויי PVC ועוד. לאחר שלב זה מותקנות מערכות החשמל, מחוברת הבריכה למערכות הסינון, הטיהור והחימום ורק לאחר בדיקת הרצה, ניתן יהיה להשתמש בה בהנאה מרובה.

כעת, כאשר הבנתם איך בונים בריכה ביתית לתפארת, כל מה שצריך זה להתקשר עם חברה קבלנית מנוסה ובעלת מוניטין. חברת איטום סנטר בהחלט מהווה בחירה מצוינת עם יותר מ-25 שנות ניסיון בתחום הקמת בריכות השחייה. החברה מתמחה בבנייה, איטום ושידרוג של בריכות שחייה בכל סדר גודל ותשמח לעמוד לשירותכם משלב הייעוץ והתכנון ועד ההקמה הסופית.
 
המדריך לבניית בריכות שחייה